Güvenlik Endişeleri

GİZLİLİK POLİTİKASI

Sitemize kayıt olurken verdiğiniz isim, soyisim, cep telefonu, adres, TC kimlik no gibi bilgiler, Kesinlikle 3. Şahıslarla paylaşılmamaktadır. Verdiğiniz bilgiler, satın aldığınız ürünün kargolanabilmesi ve fatura kesimi için kullanılmaktadır.

Kredi kartı ile ödemelerinizde, kredi kartı bilgileriniz bankaya ulaşır, bankadan gelen onay doğrultusunda satış işlemi gerçekleşir, kredi kartı bilgileriniz kesinlikle siz ve banka dışında kimse tarafından görülemez veya kaydedilemez.

ALIŞVERİŞLERİNİZDE NEDEN GÜVENDESİNİZ?

Şunu belirtmek gerekir ki, e-ticaret güvenliği farklı bir anlayış gerektirirken, bu güvenliği tehdit edecek unsurlar, normal hayatta karşılaşılabilecek tehditlerden fazla değildir. Örneğin kredi kartınızı ve cüzdanınızı sokakta bir yankesiciye ya da kapkaççıya kaptırma ihtimaliniz, internette alışveriş yaparken taşıdığınız risklerden çok daha yüksektir.

Sanal alışveriş, güvenlik endişeleri bulunan bir teknoloji değildir. Güvenlik önlemi alınmış bir sitede işlem yaptığınızda bilgileriniz alışveriş yapmış olduğunuz firma veya kişilere asla ulaşmaz. Güvenlik yazılımı (SSL, SET) barındıran bir siteden alışveriş yaptığınızda güvenlik riskleri, normal bir ticari faaliyette oluşabilecek risklerden çok daha azdır.

İnternet üzerinden satış uygulamalarında kullanılan temel standartlar SSL ve SET şifreleme teknikleridir. Bu gelişmiş algoritmik sistemler, karmaşık yapıları ve en gelişmiş bilgisayarların bile çözemediği bir kriptolama (şifreleme) teknolojisine sahiptir. Bugün bütün bankaların Internet şubeleri, web siteleri aracılığı ile sanal alışveriş hizmeti veren firmalar, ticari işlemlerin yapıldığı portallar, banka ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini sağlamak için yaygın olarak SSL ve SET şifreleme teknolojilerini kullanmaktadırlar.

 

GÜVENLİĞİNİZ NASIL SAĞLANIYOR?

SSL (Secure Socket Layer) Güvenliği

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb. desteklediği bir standart haline gelerek geniş uygulama alanları bulmuştur.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. İşlemler sürecinde, güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: Bunlardan biri, browserınızın altında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Buna ek olarak içinde bulunduğunuz sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bunlar, güvenli bir alanda olduğunuzun göstergesidir.

SET (Secure Electronic Transactions) Güvenliği

SET banka kartları ve ödemeler ile ilgili bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa, Mastercard, Microsoft, Netscape, GTE, IBM, SAIC, Terisa Systems ve Verisign´ın katılımıyla oluşan bir konsorsiyum tarafından geliştirilmiştir.

SET protokolünde alışveriş, sanal cüzdan ve e-sertifika aracılığı ile daha güvenli bir ortamda gerçekleştirilir. SET, alışveriş işlemi sırasında ödeme bilgisi gizliliğini, kart kullanıcısının gerçek kart sahibi olduğunu ve işyerinin banka ile anlaşmalı bir işyeri olduğunu garantiler.

SSL ve SET teknolojileri e-ticaret güvenliğinin belkemiğini oluşturmaktadırlar. E-ticaret güvenliği ile ilgili tüm uygulamalar bu belkemiği üzerinde yapılanmaktadır.Güvenlik yazılımlarında kullanılan şifrelemede bit sayısı arttıkça güvenlik de artmaktadır.

Alışverişlerinizde vermiş olduğunuz Kredi Kartı bilgileriniz tarafımızdan görülemez ve saklanamaz. Kredi Kartı bilgileriniz ilgili bankalara 128 bit güvenlik standartlari çercevesinde iletilir.

ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ VE SSL SERTİFİKASI

Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alış-verişleriniz Geotrust RapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

3-D Secure Neden Güvenlidir?

www.havaranturizm.com – 3 D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir. Yapımız içerisinde sadece sizin sipariş esnasında kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır. Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaklardır.