Dahil & Hariç

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

1-Her bir tur programında, ilan edilen tur fiyatına dahil olan hizmetler belirtilmiştir. Bunların dışında kalan programlı ya da beklenmeyen giderleri katılımcılar üstlenirler. Genel fiyat dışı önceden bilinen giderler de tur ilanlarının fiyata dahil olmayanlar bölümünde belirtilmiş olup, katılımcılar bu konuda acenteden her türlü bilgiyi talep etme hakkına sahiptirler.

2-Tur ücretine dahil olmayanlar listesinde  yer alabılecek konaklama yemek  vs gibi gereksinimler için rehberlerimiz sadece öneride bulunabilir, katılımcılarımızın, önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur, programını aksatmamak koşuluyla seçecekleri istedikleri  yerden diledikleri hizmeti alabilirler. Eğer seçenekleri beğenmezler ya da yeterli bulmazlarsa verilen hizmetten yararlanmama konusunda da özgürdürler. Katılımcılarımızın hizmet aldıkları yerlere ödeme yapma ve bahşiş toplama gibi turdan bağımsız parasal işlemleri bizzat kendilerinin yürütmesini önermekteyiz.

3-Program dışı gezi ve eğlence istekleri, ancak rehberin bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştirilebilir. Bu tür ekstra servislerin harcamaları ve rehberin olası ekstra tur giderleri katılımcılara aittir.

 

BAGAJLAR UYGULAMALARI, KAMPLAR ARASI YÜK TAŞIMA ve LİMİTLER

1-Uçakla yolculuk yada tarifeli her türlü seferle kara ve deniz ulaşımı içeren turlarımızda bagajlarınız, tur sırasında kullanılan servis sağlayıcı ulaşım firmasının uyguladığı taşıma kurallarına tabidir.

2-Ekstra bagaj ağırlık ücretleri havayolu ya da ulaşımı sağlayan şirketinin esaslarına göre tespit edilir. Ve yolcular tarafından ödenir. Hiçbir sebeple acenteden bu konuda bir talepte bulunulamaz.

3-Her türlü araç içinde ya da konaklama merkezlerinde özel eşyaların unutulmamasından katılımcılar yalnızca kendileri sorumludur. Uçak yolculuklarında bagajın kaybolması halinde doğacak her türlü durumda sorumluluk ilgili havayollarınındır.

4-Uçak yolculuklarında bagajın geç gelmesi veya kaybolmasından dolayı tur programında meydana gelebilecek aksaklıklardan ve buna bağlı maliyetlerden katılımcılar ve ilgili sözleşme kapsamında servisi sağlayan havayolları sorumludur.

5-Katılımcılarımız, bagaj kayıplarına ya da kendilerinden kaynaklanan gecikmelere bağlı olarak tur programında oluşan ekstra masrafları acentamıza peşinen ödemekle yükümlüdür. Bu gibi süreçlerde taşıyıcı firma ile katılımcı arasındaki hukuki ya da idari süreçlerin acente tarafından beklenilmesi zorunluluğu yoktur, alacaklarının tahsili için dilediği zaman kanuni haklarını her an işleme koyabilir.

6-HAVARAN TURZİM  kamplı turlarda kişisel eşyaların, programında belirttiği taktirde ve bildirilen limitler dahilinde olması kaydıyla kamplar arasında taşınmasını organize etmekle sorumludur. Belirtilen limitlere uyulmaması halinde oluşacak ek masraflar katılımcı tarafından karşılanır.

7-Yanıcı, akıcı, kokulu ve/veya patlayıcı maddeler ile çevresine rahatsızlık veren eşyalar, kesici, delici aletler, ateşli silahlar ve her çeşit hayvanın taşınması, sadece, hava yollarının ile ulaşım hizmeti alınan diğer taşıma şirketlerinin kuralları ve acentenin yazılı onayı dahilinde yapılabilir.